Ważne zwycięstwo w Żarowie 3:2

W ostatniej kolejce pierwszej rundy rozgrywek w Lidze Okręgowej młodzika drużyna Orlika Ząbkowice udała się na mecz do Żarowa .Początek spotkania to dominacja gospodarzy, goście Ząbkowic zmęczeni długą podróżą byli ospali i apatyczni. Jednak z biegiem czasu Orlik Ząbkowice zaczął przejmować inicjatywę na boisku. W 2 min doskonała akcja Rafała Fudalego i Michał Badecki z 5 m nie trafił w bramkę. Chwilę później świetna akcja Igora Piesika, lecz w sytuacji sam na sam górą bramkarz gospodarzy. Ostatniej akcji pierwszej połowy świetnie uderza z dystansu Maciek Rogowski lecz piłka o centymetry mija bramkę gospodarzy. Druga część spotkania to dominacja gości Ząbkowic. Na efekty nie trzeba było dużo czekać i po rzucie rożnym Sebastiana Zioły bramkę zdobywa Maciek Rogowski. Chwilę później świetna akcja indywidualna Maćka Rogowskiego i prowadzimy dwa zero .Gdy wydawało się że spotkanie jest pod naszą kontrolą, w dziecinny sposób tracimy bramkę po błędzie formacji obronnej. Gospodarze po strzeleniu bramki przejmują inicjatywę na boisku, lecz goście z Ząbkowic po rzucie rożnym Sebastiana Zioły strzelają bramkę na 3-1 .Autorem bramki Rafał Fudali. Chwilę później doskonałe uderzenie Fudalego z rzutu wolnego broni bramkarz gospodarzy. W 50 min świetna akcja Rafała Fudalego i ponownie świetnie interweniuje bramkarz gospodarzy. Na 2 min przed końcem spotkania nie groźna sytuacja w naszym polu karnym i problematyczny rzut karny dla gospodarzy. Wygrywamy niezwykle ważne i ciężkie spotkanie. Pomimo bardzo przeciętej gry stworzyliśmy sobie dużo sytuacji lecz zabrakło szczęścia lub świetnie broni bramkarz gospodarzy.

"Ogromne brawa dla gospodarzy z Żarowa, którzy grali bardzo fajną i techniczną piłkę. Duże brawa również dla naszych chłopaków za zaangażowanie i determinacje . Walczymy o miejsce na pudle "- powiedział Tomasz Stelmach