LMM Orlik Ząbk.- Nysa Kłodzko 5:1

W niedzielę 13 maja odbyła się czwarta kolejka w Lidze młodzika młodszego. Rocznik 2007,2008 podejmował drużynę Nysy Kłodzko. W początkowej części spotkania przewagę osiągnęła drużyna gospodarzy Orlika Ząbkowice. Groźnie z  dystansu uderzali Kacper Hawliczek czy Ksawery Batóg jednak świetnie bronił bramkarz drużyny z Kłodzka. W miarę upływu czasu gra się wyrównała i coraz częściej zagrażali zawodnicy Nysy bramce gospodarzy . Po zagraniu ręką w polu karnym przez Mikołaja Gancarza goście z Kłodzka po rzucie karnym prowadzą jeden zero. Jednak Orlik Ząbkowice odpowiada natychmiastowo i po bramce Davida Rudzkiego wyrównujemy . Chwilę później Świetny szczał rzutu wolnego i do przerwy drużyna Orlika prowadzi 2-1. Po przerwie gospodarze zamkowi przejmują inicjatywę i po świetnej zespołowej akcji i podaniu Davida bramkę strzela Kacper Nowak. Chwilę później doskonała indywidualną akcja Kacpra Nowaka i druga jego bramka w tym spotkaniu.W 45. min goście z Kłodzka mają rzut karny jednak uderzenie napastnika Nysy obija poprzeczkę bramki gospodarzy.
W 50 min piątą bramkę zdobywa Piotr Kowacki.

''Ogromne brawa dla całego zespołu za sposób rozgrywania i determinację. Cieszy zwycięstwo, ale widzimy jeszcze wiele mankamentów w naszej grze. Brawa również dla drużyny z Kłodzka, która zaprezentowała się z bardzo dobrej strony. Cieszy ogromne zaangażowanie i serce do gry naszego zespołu''- powiedział Tomasz Stelmach