Zwycięstwo po kapitalnym meczu ze Świdnicą OLM 5:1

W środę 7 czerwca odbyła się kolejka w lidze Okręgowej Młodzika . Do Ząbkowic przyjechał wicelider rozgrywek ze Świdnicy. Spotkanie od samego początku przebiegało pod dyktando Orlika Ząbkowice. Gospodarze bardzo dobrze operowali piłką i stwarzali sobie liczne sytuacje podbramkowe. Po jednej z nich świetna akcja naszego kapitana Maćka Rogowskiego i uderzenie nie do obrony. Drużyna gospodarzy po uzyskaniu prowadzenia dalej kontrolowała spotkanie i po rzucie rożnym Tomasz Wichrowicz zdobywa bramkę na dwa zero. Druga część spotkania rozpoczyna się świetną akcją Sebastiana Zioły, który zdobywa bramkę doskonałym uderzeniem .W tej części meczu pełna kontrola wydarzeń na boisku przez drużynę Orlika Ząbkowice, który lepiej operował piłką i dłużej się przy niej utrzymywał. Na efekty nie trzeba było długo czekać, kolejna dobra akcja naszego zespołu i Maciek Rogowski zdobywa bramkę na cztery do zera. W 45 minucie po pięknym uderzeniu zawodnika ze Świdnicy tracimy niestety bramkę. Drużyna Orlika odpowiedziała natychmiast i po świetnym zagraniu Sebastiana Zioły trzecią swoją bramkę zdobywa Maciek Rogowski.

"Bardzo dobre spotkanie w naszym wykonaniu. Świetnie operowaliśmy piłką ,stwarzaliśmy sobie liczne sytuacje do zdobycia bramki. Zarówno pod względem organizacji gry jak i i umiejętności indywidualnych przewyższaliśmy bardzo dobrą drużynę ze Świdnicy. Ogromnie cieszy wynik ale również bardzo dobra i dojrzała gra naszego zespołu. W tej rundzie co warto odnotować nie przegraliśmy jeszcze meczu i zamierzamy w dwóch ostatnich spotkaniach podtrzymać naszą passę. Ogromne brawa dla drużyny za konsekwencje, determinację i skuteczność tym spotkaniu"- powiedział Tomasz Stelmach